BIEG NA ORIENTACJĘ

MISTRZOSTWA POLSKI W NOCNYM I KLASYCZNYM

BIEGU NA ORIENTACJĘ.

19.09.2008 CELESTYNÓW

19.09.2008 w Celestynowie koło Warszawy odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI w nocnym biegu na orientację. Startowała w nich skromna trzyosobowa reprezentacja

UKS ARKADY RASZKÓW. Najlepiej pobiegł Mikołaj Dutkowski, który zajął znakomite 5 miejsce w kategorii do lat 18. Wynik Mikołaja był sporym zaskoczeniem, gdyż normalnie biega on w kategorii do lat 16 i był od swoich konkurentów o dwa lata młodszy. Na start w tej kategorii pozwoliła Mikołajowi zdobyta przez niego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej  pierwsza klasa sportowa.

Drugą zawodniczką z Raszkowa startującą w Mistrzostwach była Barbara Dudzińska. Na prawie siedmiokilometrowej trasie Basia zajęła 16 miejsce pozostawiając w pokonanym polu kilka bardzo dobrych zawodniczek..

Trzecim zawodnikiem reprezentującym Raszków był Karol Gmur startujący w kategorii M21. Karol niestety miał wielkiego pecha, gdyż na jednym z punktów kontrolnych nie zadziałała jego elektroniczna karta startowa i nie było na niej potwierdzenia znalezienia jednego z  punktów.  Mimo pokonania 14-to kilometrowej trasy  Karol był w tym biegu nie klasyfikowany.

W sobotę 20.09.2008 w Warszawie odbyły się zawody w parkowym biegu na orientację o Puchar Burmistrza Gminy Mokotów. Cała nasza trójka w nich startowała i osiągnęła następujące wyniki  Basia biegając w kategorii K18 zajęła 32 miejsce, natomiast Mikołaj i Karol Gmur biegając w kategorii powyżej lat 21 czyli M21 uzyskali wyjątkowo ten sam czas 10 min 36 sek  na trasie 2000m i zajęli 14 miejsce.

Niedziela 21.09.2008, była dniem w którym rozegrano w okolicach Celestynowa MISTRZOSTWA POLSKI w klasycznym biegu na orientację. Barbara Dudzińska startując w kategorii K18 (czyli kobiet w wieku 18-19 lat) na trasie długości 8100 m zajęła 20 miejsce. Natomiast startujący w kategorii M21 Karol Gmur biegając trasę długości prawie 18 km zajął 19 miejsce.

Łącznie z Mistrzostwami Polski rozegrano zawody towarzyszące dla pozostałych kategorii wiekowych. W kategorii M16 (mężczyźni 16-17 lat) startował Mikołaj Dutkowski i na trasie ponad 8 km zajął 2 miejsce.